כל מה שרציתם לדעת על מחזור מתכות

מיחזור מתכות הוא תחום שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. מדוע בעצם? בעבר, האדם גילה מתכות רבות בטבע ועשה בהן שימוש. עם השנים, גילו כי באופן טבעי, מאגרי המתכת הולכים ונגמרים – וכאן בדיוק נכנס הרעיון של מחזור מתכת. כלומר, לקחת מתכת שסיימה את החיים שלה (החל מפחית שתייה משומשת, ועד לפסולת של בניין), ולמעשה לעשות בה שימוש חוזר, למגוון רחב מאד של מוצרים חדשים. אבל איך בכלל אפשר לבצע מחזור מתכות באופן ביתי? האם כל אחד מאיתנו יכול לקחת חלק בכך? לחברת גל רונן – יש את כל התשובות והפתרונות בשבילכם!

על מחזור מתכות של חברת גל רונן

חברת גל רונן היא חברה שמתמחה בתחום של מיחזור מתכות מכל הסוגים, לכל מטרה שהיא בשוק. החברה קונה ומוכרת מתכות, מעבדת אותם ומכינה אותם לקראת שימוש חוזר על ידי האדם. לאחר שהחברה מקבלת כמות מסוימת של מתכות – היא שוקלת אותן, ממיינת אותן, ולאחר מכן מכינה אותן לקראת התהליך של מחזור מתכת – המתכות עוברות התכה, ולאחר מכן יוצאות מהמפעל שלנו בצורת מטילים, שאותן ניתן לאחר מכן לעבד לטובת המוצרים השונים שעשויים ממתכת.

מה בעצם בני האדם יכולים להרוויח מהתהליך של מחזור מתכות?

בעזרת מיחזור מתכות מתבצע חיסכון עצום במשאבי הטבע – ובפרט במשאבי הטבע של מדינת ישראל, שהם קטנים מלכתחילה. כמו כן, חשוב לציין כי מדובר בתהליך שמשתלם כלכלית מאד לכל הנוגעים בדבר – המחיר של מחזור מתכת בחברת גל רונן הוא זול יותר משמעותית מכל יצירה של מתכת חדשה באשר היא. כך גם מי שמוכר מתכות מרוויח כסף, וגם מי שקונה מתכת ממוחזרת – קונה אותה במחיר משתלם הרבה יותר. באותה הזדמנות כדור הארץ הוא גם מרוויח עיקרי מאד מכל התהליך – אז למה אתם עוד לא מבצעים מיחזור מתכות?

מי מבצע היום מחזור מתכות

למרות שהחוק בישראל לא מכריח על ביצוע של מיחזור מתכות, אפשר לגלות שדווקא גופים ציבוריים רבים כן ממהרים ורוכשים מתכת ממוחזרת בשל העלויות המשתלמות. אצל החברות הציבוריות מצטברת כל פעם פסולת בכמות גדולה מאד של גרוטאות מתכת – בין אם מדובר על אניות הרוסות, פסולת צבאית משומשת, צינורות ברזל או סתם מבנים מפורקים – בכולם אפשר לבצע תהליך של מחזור מתכת. למותר לציין כי חברת גל רונן לוקחת חלק בפרויקטים רבים מאד של מחזור מתכות בקרב כלל המגזרים – כך פסולת שפורקה לדוגמא מרשות הנמלים, יכולה לשמש אחר כך במגזר הפרטי. במילים אחרות – אין היום מי שלא לוקח חלק בתהליך של מיחזור מתכות, בעזרתה של חברת גל רונן.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן